Życzenia wielkanocne PDF Drukuj Email

 

Tradycyjnie, w ostatni dzień zajęć szkolnych przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, uczestniczymy we wspólnym posiłku świątecznym, poprzedzonym życzeniami oraz obrzędem święcenia pokarmów. Wśród składających życzenia byli przedstawiciele szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum, Rodzice naszych uczniów, Przedstawicielka Organu Prowadzącego - s. Elżbieta Śmieciuch oraz oczywiście s. Dyrektor - Agata Wyrodek.

 Życzenia od Siostry Dyrektor - Agaty Wyrodek

 

 

„Panie zmartwychwstały, Nauczycielu kochany!

Ja uwierzyłem, że Ty nie możesz być między umarłymi.

Nie straciłem nadziei, gdy szedłem z Tobą krzyżową drogą.

Wiedziałem Panie, że Ty zmartwychwstaniesz.

Nie będę sprawdzał Twoich ran.

Wiem, że zostawiłeś otwarte serce, abym wierzył,

że w nim zawsze mogę mieć bezpieczne schronienie”.

ks. Tymoteusz

 

 

Szanowni Państwo!

Kończący się Wielki Post i nadchodzący czas Wielkanocny przypomina nam, że Jezus ukochał każdego z nas „do końca” i przygotował nam szczęście nieprzemijające. Czeka tylko byśmy otworzyli nasze serca, oczyścili je w sakramencie pokuty i przylgnęli do Niego.

Niech najbliższe dni Triduum Paschalnego będą czasem refleksji, zadumy, zatrzymania się i zastanowienia co tak naprawdę liczy się w życiu – tym teraz i po śmierci.

Niech radość paschalna zagości w naszych sercach, a święta spędzone w gronie rodzinnym niech będą odnowieniem i umocnieniem więzi między bliskimi.

Wesołych Świąt i radosnego Alleluja!

 

 

Życzenia od Uczniów przekazane przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Liceum

 

Drodzy zebrani w tym wspaniałym dniu:

Dyrekcjo, Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły, Uczniowie oraz Goście!

 

Już jutro rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. W dniach tych intensywniej będziemy przygotowywać się do Wielkiej Niedzieli, w którą nasz Pan zerwie więzy śmierci.

Z okazji zbliżających się Świat Wielkiej Nocy w imieniu Samorządu Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego pragniemy życzyć obfitości łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego, niezachwianej wiary, wielkiej miłości do bliźniego.

W te cudowne dni z radością powtarzajmy: „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś! Blaskiem jaśnieje noc!”

Matka Bolesna, która cierpiała wraz ze swym Synem, niech umacnia nas we wszystkich trudach dni codziennych.

Wpatrzeni w krzyż Chrystusa, pełni pokory i ufności w zwycięstwo dobra nad złem, zanieśmy do naszych domów wieść, że „Chrystus jest światłem i radością jest!”

Szczęść Boże!

 

 

Życzenia od Uczniów przekazane przez Samorząd Uczniowski  Szkoły Podstawowej

 

Na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, w imieniu uczniów szkoły podstawowej, składam serdeczne życzenia Szanownym Gościom, Dyrekcji, Księdzu Prefektowi, naszym Wychowawcom i Nauczycielom, wszystkim Pracownikom szkoły oraz koleżankom i Kolegom.

Kiedy zabrzmi radosne Alleluja, niech napełni serca wielkim weselem, pokojem oraz wiarą, że po dniach smutku zawsze przychodzą lepsze dni.

Życzę wiele dobra, pokoju i miłości. Niech Święto Wielkiej Nocy będzie czasem odrodzenia się wiary w siłę Chrystusa i wiary w drugiego człowieka.

Życzę prawdziwego wytchnienia od trudów dnia codziennego oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

Niechaj Chrystus Zmartwychwstały będzie obecny na Waszych drogach nie tylko w czasie świątecznym, ale także w każdy dzień powszedni.

Wszystkiego dobrego!

Szczęść Boże!