Grand Prix dla czterech uczennic z Mariówki w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła praca: „Kotfin w muzycznej tece”

Grand Prix dla uczennic z Mariówki w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła praca:  „Kotfin w muzycznej tece” Julia Kmita, Estera Mocarska, Zuzanna Przanowska, Julia Stachecka, opiekun p. Marzena Papis

W dniach 24 -26 maja 2019 r. cztery uczennice z III klasy gimnazjum przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym  im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce brały udział w wycieczce do Elbląga,  gdzie odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieżowego „Poznajemy Ojcowiznę”.

W ramach finału tego konkursu uczennice miały okazję do zwiedzania Starego Miasta w Elblągu oraz uczestnictwa w  wycieczce po Żuławach Elbląskich (w programie miedzy innymi najniższy punkt w Polsce w Raczkach Elbląskich, Rozgart, Fiszewo, Jezioro, Gronowo Elbląskie, Różany).

W godzinach wieczornych pierwszego dnia pobytu w Elblągu, każdy uczestnik przedstawiał swoją małą Ojczyznę. Drugiego dnia wieczorem odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” gdzie uczennice odebrały nagrodę Grand Prix.

Swoją pracę dziewczęta zaprezentowały 3 czerwca 2019 r. na forum szkoły. Przedstawiły proces powstawania pracy oraz podzieliły się bogatą wiedza zdobytą podczas wykonywania projektu.

Maturzyści 2019

26 maja 2019 r. odbyło się pożegnanie maturzystów w liceum w Mariówce.

Podczas uroczystości zakończenia szkoły przez tegorocznych maturzystów padło wiele słów wdzięczności oraz dobrych życzeń. Najważniejszym jednak elementem tej uroczystości była modlitwa.

Msza św. sprawowana przez ks. Macieja Szymańskiego, odbyła się w kaplicy szkolnej. Obecni na niej rodzice i nauczyciele z serca modlili się za abiturientów. Po Eucharystii wszyscy udali sie do szkoły, gdzie w bardzo miłęj i podniosłej atmosferze przemówliła p. Dyrektor Agata Wyrodek i po niej s. Lidia Janowska, przedstawicielka zgromadzenia, czyli organu prowadzącego szkołę. Swoje dobre słowa do nauczycieli i uczniów skierowali także rodzice maturzystów.Wszyscy życzyli uczniom klasy III Dobra, czyli obecności Boga w ich dorosłym życiu.

Kochani maturzyści - zawsze bardzo dbaliśmy o Was i cieszymy się Waszymi sukcesami. Teraz modlimy się o światło Ducha św. na czas Waszych egzaminów maturalnych.

 

Nasza uczennica laureatką konkursu literackiego

Muzeum Niepodległości w Warszawie przeprowadziło XVIII edycję konkursu Mazowsze – moja mała ojczyzna, którego celem była próba wyrażenia przez uczestników własnego stosunku do ,,małych ojczyzn” – rodzinnego domu, miejsca zamieszkania, regionu.

Estera Mocarska z klasy III gimnazjum pod opieką pani Moniki Jędrzejczak-Wieczorek zdobyła III miejsce w kategorii praca literacka. Warto podkreślić wysoka rangę konkursu, który patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Gratulujemy laureatce i cieszymy się, że nasza „mała ojczyzna” żyje w sercach uczniów.

I miejsce w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"

I miejsce dla uczennic z naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie POZNAJEMY OJCOWIZNĘ.

30 marca 2019 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kozienicach finał wojewódzki 26 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego POZNAJEMY OJCOWIZNĘ. Rewelacyjnie wypadły w nim uczennice z gimnazjalnej klasy III przy Liceum Ogólnokształcącym im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce: Zuzanna Przanowska, Estera Mocarska, Julia Kmita, i Julia Stachecka, które zajęły I miejsce w kategorii zespołowej. Dziewczęta wykonały piękną, wzruszającą pracę: „Kotfin w muzycznej tece” o smutnych losach byłego dziedzica Kotfina Wacława Bauerfeinda. Mało kto wie, że ten człowiek sercem wspierający wojska Hubala, skonstruował pierwszy polski samochód osobowy, był doskonałym pianistą, ale niestety zginął rozstrzelany przez Niemców. Podczas finału uczennice z Mariówki uczestniczyły w grze miejskiej po Kozienicach oraz koncercie fortepianowym. Teraz przed dziewczętami finał krajowy w Elblągu. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki, by pobyt na Żuławach Wiślanych przyniósł równie wiele radości.

Mariówka w finale ogólnopolskiego konkursu Patria Nostra

Już po raz trzeci uczniowie klasy III gimnazjum reprezentujący w tym roku Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Patria Nostra”.

Konkurs ten w sposób atrakcyjny dla pokolenia współczesnych uczniów przybliża wydarzenia, postaci i procesy historyczne. W trzyosobowych zespołach uczniowie przygotowują prace konkursowe w formie półminutowych animacji lub minutowego filmu. Tematy do wyboru przygotowują Organizatorzy Konkursu.

Liderem naszego zespołu od trzech lat jest uczeń klasy III gimnazjum Jakub Wójcik, a skład drużyny uzupełniły: Natalia Pawlik i Weronika Wrzesień. Zmierzyli się oni z niełatwym tematem „Przygotowanie Akcji AB. Eksterminacja polskich elit 1940r.” W swoim filmie uczniowie z Mariówki przedstawili  w pomysłowy i poruszający sposób podpisania dokumentów przez Hansa Franka nazistowskiego gubernatora utworzonego z części okupowanych przez III Rzeszę  ziem polskich Generalnego Gubernatorstwa. 

Na gali finałowej podsumowującej tegoroczną edycję Konkursu, która odbyła się 25 marca 2019r. w Centrum Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, Organizatorzy  i liczni zaproszeni Goście podkreślali trud uczniów i wysoki poziom merytoryczny prezentowanych prac konkursowych. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 85 wyróżnionych w finale szkół, zostali nagrodzeni godnie reprezentując naszą Szkołę.