Slider

Mariówka w finale ogólnopolskiego konkursu Patria Nostra

Już po raz trzeci uczniowie klasy III gimnazjum reprezentujący w tym roku Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Patria Nostra”.

Konkurs ten w sposób atrakcyjny dla pokolenia współczesnych uczniów przybliża wydarzenia, postaci i procesy historyczne. W trzyosobowych zespołach uczniowie przygotowują prace konkursowe w formie półminutowych animacji lub minutowego filmu. Tematy do wyboru przygotowują Organizatorzy Konkursu.

Liderem naszego zespołu od trzech lat jest uczeń klasy III gimnazjum Jakub Wójcik, a skład drużyny uzupełniły: Natalia Pawlik i Weronika Wrzesień. Zmierzyli się oni z niełatwym tematem „Przygotowanie Akcji AB. Eksterminacja polskich elit 1940r.” W swoim filmie uczniowie z Mariówki przedstawili  w pomysłowy i poruszający sposób podpisania dokumentów przez Hansa Franka nazistowskiego gubernatora utworzonego z części okupowanych przez III Rzeszę  ziem polskich Generalnego Gubernatorstwa. 

Na gali finałowej podsumowującej tegoroczną edycję Konkursu, która odbyła się 25 marca 2019r. w Centrum Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, Organizatorzy  i liczni zaproszeni Goście podkreślali trud uczniów i wysoki poziom merytoryczny prezentowanych prac konkursowych. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 85 wyróżnionych w finale szkół, zostali nagrodzeni godnie reprezentując naszą Szkołę.