Relacja z Uroczystości Jubileuszowych

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce obchodziło 28 października 2017 r. jubileusz 25 lat istnienia. We wspólnym świętowaniu udział wzięli absolwenci z rodzinami i wielu gości, którzy na różny sposób wpisali się w ćwierćwieczną historię naszej szkoły.

Jubileuszową uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył ordynariusz radomski ks. bp Henryk Tomasik. Podczas Eucharystii przypomniał, że wszyscy zaproszeni jesteśmy do tego, by budować Chrystusowy Kościół. Nawiązując do obchodzącej jubileusz szkoły, podkreślił, że w tej placówce edukacyjnej młode serca kształtowane są w duchu Ewangelii.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy uroczystości wysłuchali referatu s. Danuty Pomykały, która od 25 lat jest nauczycielem języka polskiego w liceum. Gdy zebrani zapoznali się z historią szkoły, skierowała do nich swoje słowo Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służek, Matka Mirosława Grunt. Zwróciła ona uwagę na to, że jubileusz to nie tylko czas wspomnień, ale również okazja do dziękczynienia i spojrzenia w przyszłość.

Następnie zabrali głos Starosta przysuski oraz Pan Wiceburmistrz, którzy w życzliwych słowach wyrażali swoje dobre życzenia dla szkoły, podkreślając, że kształcenie młodych ludzi w liceum w Mariówce opiera się na wartościach chrześcijańskich. „A to w połączeniu z wysokim poziomem nauczania sprawia, że absolwenci tej szkoły stają się liderami w swoich środowiskach i tworzą również lokalną elitę.”

W obchodach jubileuszu wzięły udział osoby, które na przestrzeni 25 lat współtworzyły liceum w Mariówce. Obecni byli również uczniowie i absolwenci, którzy po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, bardzo chętnie przemawiali na szkolnej scenie, wspominając miło i z ogromnym sentymentem czas spędzony w szkole.

Bardzo ważnym elementem jubileuszowego spotkania była część artystyczna, która nawiązywała do bogatych przeżyć szkolnych na przestrzeni 25 lat. Aktualni uczniowie zaprezentowali przedstawienie teatralne, które ukazywało w sposób lekki głębokie prawdy.

Po licznych przeżyciach duchowych przyszedł czas na spotkania. W atmosferze życzliwości i serdeczności do późnych godzin wieczornych odbywały się wspomnienia ze szkolnej ławki oraz z życia wspólnoty internackiej.