Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 1. Szkolny Turniej o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”

3 października 2019 r. uczniowie klas IV-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wzięli udział w kolejnej edycji szkolnego Turnieju o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. I miejsce i TYTUŁ MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA zdobyła Izabela Ławrynowicz z klasy VIII, II miejsce zajął Adrian Furman z klasy VII, a III – Julia Paras z klasy V.

A oto wszyscy finaliści konkursu:

 1. Liliana Narewska, kl. IV
 2. Julia Paras, kl. V
 3. Dominik Wojtunik, kl. VI
 4. Adrian Furman, kl. VII
 5. Izabela Ławrynowicz, kl. VIII

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 1. Konkurs Językowy z okazji Europejskiego Dnia Języków.

26 i 27 września 2019 r. odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej Konkurs Językowy z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zadaniem uczestników było zeskanowanie kodów QR, które zawierały ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Ćwiczenia były bardzo różnorodne i dotyczyły wiedzy ogólnej. W pierwszej części konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie. Do finału zakwalifikowało się 5 wytrwałych uczniów. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 1. Turniej o Tytuł Mistrza Dobrych Manier.

11 października 2019 r. odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej międzyklasowy Turniej o Tytuł Mistrza Dobrych Manier. W turnieju uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Aby zdobyć tytuł Mistrza Dobrych Manier każda klasa musiała odpowiedzieć na 34 pytania dotyczące zasad dobrego zachowania. Pytania poruszały takie tematy jak właściwe zachowanie w szkole, w restauracji, w muzeum, noszenie odpowiedniego stroju do okazji, używanie kulturalnego słownictwa. Tytuł Mistrza Dobrych Manier zdobyła klasa VIII. Przyznano dwa drugie miejsca dla klas VII i VI. Gratulujemy zwycięzcom.  

 

 1. Konkurs plastyczny „Co podoba Ci się w szkole?” „Co lubisz w szkole?”.

9 października 2019 r. odbył się podczas zajęć świetlicowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im św. Królowej Jadwigi w Mariówce 12 uczniów przystąpiło bardzo chętnie do konkursu plastycznego. Prace były różnorodne. Dzieci rysowały zajęcia matematyki, biologii, wychowania fizycznego.

 

 1. Konkurs „ Las blisko nas”

20 grudnia 2019 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce odbyło się wręczanie nagród dla laureatów i uczestników konkursu pt.: „ Las blisko nas” organizowanego przez Nadleśnictwo w Przysusze. II miejsce wygrały w osobnych kategoriach wiekowych Lena Kapusta z klasy I oraz Emilia Narewska z klasy IV. Wyróżnienia zdobyły: Martyna Kowalska z klasy VII i Liliana Narewska z klasy IV. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali medale i dyplomy uczestnictwa. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

 

 1. Konkurs na ozdobę świąteczną z logo SKO.

W grudniu 2019 r. odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce konkurs na ozdobę świąteczną z logo SKO. Chętne dzieci wykonały prace techniką dowolną. 20 grudnia 2019 r. Pani Dyrektor Agata Wyrodek  wręczyła nagrody  ufundowane przez PKO Bank Polski.

 

 1. Konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy

W grudniu zorganizowany został w szkole Konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy.

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, stąd wszyscy zajęli I miejsce.

 

 1. Natalia Ptaszek laureatką XXVI edycji Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka”

Konkurs organizowany był przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

21.01. 2020r. w Dniu Babci i w przeddzień Dnia Dziadka w Akademickim Ośrodku inicjatyw Artystycznych w Łodzi podczas Uroczystej Gali odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Na konkurs wpłynęło kilkaset prac. Za „sercem malowane” róże Natalka zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nagrodę odebrała z rąk ambasadorki konkursu – najbardziej rozpoznawalnej babci serialowej z „M  jak Miłość”- pani Teresy Lipowskiej. Natalce gratulujemy i życzymy sukcesów.

 

 1. Dzieci z klas 1 i 2 z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mariówce wzięły udział w konkursie z języka angielskiego.

Konkurs obejmował 5 etapów. Zadania były bardzo różnorodne i dotyczyły kilku tematów:

 • W pierwszym etapie dzieci wykonywały komiks.
 • W drugim etapie należało nakręcić film.
 • W trzecim etapie uczniowie czytali angielski tekst.
 • W czwartym i piątym etapie należało stworzyć słownik obrazkowy.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w konkursie mimo utrudnień związanych ze zdalnym nauczaniem.

 

 1. Konkurs z języka niemieckiego.

W trakcie zdalnego nauczania odbyły się trzy etapy konkursu z języka niemieckiego dla klas 5 i 6. Udział wzięło 6 osób. Jeden uczeń z klasy VI i pięciu uczniów z klasy V.

I miejsce – Maciej Kapusta i Milena Gizińska

II miejsce - Milena  Juźwik i Julia Paras

III miejsce - Igor Polesiak

IV miejsce – Amelia Zielińska

Celem konkursu było podnoszenie umiejętności językowych, motywowanie uczniów do podejmowania wysiłku oraz utrwalenie słownictwa.

 

"Lekturki spod chmurki. Czytam z klasą"

Klasy II i III w roku szkolnym 2019/2020 realizowały innowację pedagogiczną – projekt czytelniczy „Lekturki spod chmurki. Czytam z klasą”. Obydwie klasy w ramach
1 modułu wybrały lekturę „Niesamowite przygody  dziesięciu skarpetek” J. Bednarek 
i wykonywały do niej poszczególne zadania: samodzielnie wykonały maskotę ze skarpetki, stworzyły plakat zachęcający do przeczytania lektury oraz  przede wszystkim prowadziły swoje lekturniki.  W 2 module klasa druga wybrała lekturę W. Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie” klasa trzecia zaś „Doktora Dolittle” H. Loftinga obydwie klasy wykonały zakładki do książek, zgłębiły życie zwierząt domowych oraz wybrały się na film do kina. Ostatni moduł nie został zrealizowany z racji panującej pandemii, będzie kontynuowany na początku nowego roku szkolnego.

 

 

Papież Jan Paweł II

W tym roku szkolnym świętowaliśmy obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II - poprzez katechezy on-line.

Oto praca Maćka z klasy V.

 

 

Lubimy pomagać II półrocze

W II półroczu roku szkolnego 2019/2020 funkcjonujące w Katolickiej Szkole Podstawowej  w Mariówce Koło Misyjne, Koło Caritas oraz Koło PCK przeprowadziły następujące akcje:

 1. Kontynuacja zbierania plastikowych nakrętek i korków dla Kasi Majchrzak z okolic Łodzi.
 2. Kontynuacja zbierania elektrośmieci, w ramach akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
 3. Cotygodniowe kiermasze, które odbywały się w drugim semestrze, do wybuchu pandemii.
 4. Wysłano pięć 20 kilogramowych paczek do Rwandy, które dotarły do dzieci 16 lutego 2020 r.

SKO w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mariówce

Rok 2019/2020 był pierwszym rokiem działalności SKO w naszej szkole. Wyzwanie oszczędzania podjęło 10 uczniów. Cieszymy się z ich zaangażowania i zaoszczędzonych sum.

Opiekunki SKO w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce: Edyta Lipińska i Monika Samol zapraszają do obejrzenia prezentacji, która opisuje działania podjęte w roku szkolnym 2019/2020. W prezentacji znajdują się także ciekawe zdjęcia. Zapraszamy!

Kliknij link poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1DCLpB1bFTptGbWXHIQXNEkpTIrMd802i/view?usp=sharing