Dzień Sportowo - Naukowy

31 maja 2019 r. odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce Dzień Sportowo - Naukowy.

Tego dnia świętowaliśmy Dzień Dziecka i dlatego Samorząd Szkolny przygotował bardzo bogaty program.  W pierwszej części Święta każdy uczeń miał szansę wykazać się w sportowych rozgrywkach.  Przeprowadzono  wiele sportowych zawodów: mecz siatkówki, tenis stołowy, przeciąganie liny, tor przeszkód. Po emocjach sportowych uczniowie  wzbogacili  swoją wiedzę podczas prezentacji projektów gimnazjalnych z języka polskiego oraz z chemii. Doświadczenia chemiczne pozwalają uświadomić sobie jak wielu zasad i zjawisk chemicznych, z którymi  na co dzień mamy do czynienia, nie zauważamy.  Dlatego takie naukowe dni są zawsze atrakcyjne i pożyteczne dla uczniów.  Drugim projektem był projekt z języka polskiego, który przeniósł nas w przeszłość. Grupa projektowa zaprezentowała narzędzia gospodarcze i inne używane  przez nasze babcie i prababcie. W projekcie omówione i zaprezentowane  były także gwary i muzyka ze świata naszych dziadków.

Życzymy, aby ten dzień zapisał się w pamięci uczniów jako atrakcyjny, pouczający i motywujący do dalszych wysiłków naukowych.