Mariówka zdobyła trzecie miejsce w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej „O Lilię Jadwigi Andegaweńskiej”

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej z udziałem uczniów z Mariówki

 Rodzina Szkół Imienia Świętej Królowej Jadwigi od dwóch lat jest organizatorem wyjątkowego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze „O Lilię Świętej Jadwigi Andegaweńskiej”. W tym roku uczestnikami etapu szkolnego, a potem finałowego została młodzież z Katolickiej Szkoły Podstawowej  oraz klasy III gimnazjum reprezentująca Prywatne Liceum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce.

Konkurs miał formułę zespołową, w I etapie uczniowie zmagali się ze szczegółowym testem wiedzy o Patronce Szkoły i epoce historycznej, w której żyła. Ku ogromnej radości obie drużyny zakwalifikowały się do grona 20 szkół – finalistów II edycji Konkursu.

Szkołę Podstawową z Mariówki reprezentowali uczniowie klasy VIII: Rozalia Narewska, Dagmara Świercz i Kamil Korycki, a Liceum Julia Kmita, Estera Mocarska i Maciej Leśniewski pod opieką p. Małgorzaty Wawrzyńczak-Pawul.  Finał  II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej odbył się w dniach 5- 6 kwietnia 2019r. w Krakowie.

Ku naszej radości drużyna gimnazjalistów reprezentująca Prywatne Liceum im. świętej  Królowej Jadwigi w Mariówce zajęła zaszczytne trzecie miejsce w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej „O Lilię Jadwigi Andegaweńskiej”. Wręczenie nagród nastąpi na Wawelu w dniu 7 czerwca 2019r. w czasie uroczystych obchodów liturgicznego wspomnienia świętej Jadwigi.

 Uczniowie wrócili ubogaceni o nową wiedzę i umiejętności, ze świadomością, że poznali rówieśników, dla których także pasją jest odkrywanie życia, zasług i mądrości wielkiego Króla Polski - świętej Jadwigi Królowej i kontynuowanie jej ideałów w swoim życiu.